Menu

Notatnik dekoratorski emigrantki

artdeco1

Pozostajac przy skandynawskiej tematyce; bylo wczesniej o dunskim hygge, teraz troche o szwedzkim slowie Lagom (wymawiane [lɑːɡɔm])  oznaczajacym "odpowiednia ilosc" - nie za duzo, nie za malo czyli w sam raz. Jako trend w dekoratorstwie i jako styl zycia: recycling, oszczedzanie, nie marnowanie jedzenia/produktow...

Slowo lagom pochodzi od skrocenia wyrazenia "laget om", co doslownie oznacza "wokol zespolu" i pochodzi z czasow Wikingow, kiedy rogi wypelnione miodem (winem miodowym) byly przekazywane z reki do reki i kazdy lykal po trochu. 

wiecej tutaj i tutaj

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • marcinosks

    Dla zainteresowanych dodam jeszcze, że styl "lagom" przede wszystkim skupia się na promocji zdrowego stylu życia, rozsądku oraz szukaniu równowagi w każdym aspekcie życia.
    A jeśli chcemy urządzić mieszkanie w myśl owej koncepcji powinniśmy wziąć pod uwagę "ochronę środowiska i oszczędność. Rozsądek i umiarkowanie to kluczowe słowa tego stylu. Człowiekowi do życia potrzeba niewiele, a lagom promuje nieprzekraczanie granic i rozsądne zarządzanie gospodarstwem domowym."

    Polecam zajrzeć tu ladnydom.pl/inspiracje/1,153170,21465359,szwedzkie-lagom-trend-roku-2017.html

  • artdeco1

    :)

© Notatnik dekoratorski emigrantki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci