Menu

Notatnik dekoratorski emigrantki

artdeco1

Czy czujesz sie czasami jak zagrzebana pod lawina papieru? Nie jestes sama, wiekszosc z nas czuje przytloczenie nadmiarem nagromadzonego papieru. Wydaje sie, ze im wiecej mowimy o rezygnacji z drukugenerujemy wiecej papieru!

Jak wydostac sie spod tej lawiny?

1sortowanie ... sortowanie ... sortowanie

Jedna z pierwszych rzeczy do zrobienia w celu realizacji naszej misji jest uporzadkowanie niepotrzebnego papieru. Pierwszym krokiem jest znalezienie czasu kazdego dnia do pracy nad zmniejszeniem ilosci papieru. Zacznij od 15 minut.

2. Jak dlugo i co przechowywac?

Niektore dokumenty moga byc przechowywane przez krotki czas (rachunki), niektore przez nieco dluzej (podatki 7 lat), a niektore musza byc przechowywane przez okres calego zyciaTe ostatnie powinny byc przechowywane w sejfie lub skrzynce ognioodpornej.

 tutaj

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • ilenka50

    Część problemu z nadmiarem papieru rozwiązały mi polecenia zapłat - teraz przynajmniej nie gromadzę rachunków. W minione lato pozbyłam się olbrzymiej ilości książek (rozdałam fundacjom i bibliotekom), ale mam wrażenie, że miejsca więcej sie nie zrobiło, bo wciąż na półkach tłoczno. Gazety wyrzucam na bieżąco. Dokumenty samochodu trzymam w specjalnej skrzyneczce - kradzież auta mnie czegoś nauczyła. Ale i tak papierów wciąż jest sporo:)))

  • artdeco1

    Perfekcyjnie, ja tez place wszystko przez polecenia, ale ksiazek nie mam serca sie pozbyc. Tak jak wspominalam na prywatnym musialam wyrzucic ponad 100 ksiazek zjedzonych przez mole i plakalam przez tygodnie :)

© Notatnik dekoratorski emigrantki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci